Helve Särgava: Tallinna suurim probleem on taastada Tallinna juhtide maine

Ann VaidaTallinn

„Mina vahtu lööma ei hakka. Räägin seda, millesse usun ning teen alati seda, mida tõesti õigeks ja õiglaseks pean, olgu enne kohtunikuna ning tulevikus ehk Tallinna volikogus,“ rõhutas mullu kevadel Harju maakohtu esimehe ametist lahkunud Helve Särgava, kes ei pea otsust kandideerida kohalikel valimisel oma elu kannapöördeks.

 SDE Tallinna piirkonna juhatus kinnitas ta volikogu esimehe kandidaadiks 14. augustil.

 „Tallinna suurim probleem on taastada Tallinna juhtide maine. Ei ole normaalne, et pealinnas muudkui mõistetakse kõrgeid linnaametnikke kohtus süüdi ja veel nii, et üks kohtuasi pole jõudnud lõppeda kui järgmine juba algab,“ ütles 40-aastase kohtunikukogemusega Helve Särgava.

 „Mingid juurikad seal mädanevad. Tallinna linnajuhtimise maine taastamine tähendab nende juurikate – ühest halvast juurest läheb edasi ju mitu juurikat – läbikatsumist ja väljalõikamist,“ rääkis  viimase aasta nende perele kuuluvas ühes Eesti suuremas mahetootjas, Saidafarmis töötanud Helve Särgava.

 Vabariigi President annetas talle Valgetähe III klassi teenetemärgi (2005), ta on valitud aasta emaks (2014) ja aasta naiseks (2016), samuti aasta pressisõbraks (2011).

 SDE Tallinna linnapea kandidaat Rainer Vakra sõnul on tal hea meel, et Helve Särgava pidas just sotsiaaldemokraate erakonnaks, kelle nimekirjas astuda tugev samm pealinna igas mõttes puhtamaks pööramise suunas.

 „Toome oma ala professionaalid Tallinna juhtima. Helve Särgava töö- ja elukogemused, senine pühendumus teevad temast parima mõeldava kandidaadi pealinna volikogu esimehe ametikohale,“ kinnitas Rainer Vakra.