Helve Särgava: Tondiraba SK juhataja ametist eemaldamise otsustab ametijuhataja

Ann VaidaTallinn

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjon esimehe Helve Särgava sõnul ei ole temal ega komisjonil võimu kedagi ametisse panna ega sealt eemaldada. Sellekohase otsuse peab tegema Spordi- ja Noorsooameti juhataja, kelle haldusalasse Tondiraba Spordikeskus kuulub.

Helve Särgava tunnustas Tallinna linna sisekontrolli ametnikke auditiga seonduva suure ja põhjaliku töö tegemise eest. “Mis puudutab linnavalitsust, siis neile võib ette heita seda, et seda dokumenti hoiti enam kui aasta jooksul avalikkuse eest salajas,” ütles Helve Särvaga. “Raske on leida sisulisi põhjusi auditi avalikkuse eest varjus hoidmiseks peale selle, et tulemas olid kohalikud valimised,” lisas ta.

Särgava sõnul sai tänasel istungil komisjonile teatavaks uskumatult häiriv asjaolu, et politsei ei ole selles küsimuses siiani mingit vastust andnud. “Sisekontroll, avastades, et tegemist on mitmete rikkumiste puhul tõsise korruptsiooniohuga, pöördus juba 6. juunil 2016 Keskkriminaalpolitsei korruptsioonibüroo poole,” ütles Helve Särgava. See oli tema sõnul täiesti mõistetav ja loogiline asjade käik, kuna sisekontrollil endal ei ole seaduse kohaselt selliseid volitusi, et selliseid asju ise menetleda. “10. jaanuaril 2017 saatis seesama sisekontrolliosakond politseile ka auditi kogu akti. Mind häirib, et tänase päevani ei ole neile isegi vastatud. Me ei tea praegu, mis politsei arvas – oli seal siis nende arvates korruptsiooniohtu või ei olnud?” küsis Särgava.

Komisjoni esimehe Helve Särgava sõnul asuti alljärgnevatele kolmele seisukohale:
Esiteks, revisjonikomisjon pöördub politsei poole, saamaks teada, mis on nendest sisekontrolli pöördumistest saanud. Kas toimub mingi menetlus? Kas on üldse menetlus algatatud või on see hoopis lõpetatud?.
Teiseks, kuna Tondiraba Spordikeskuse haldajaks on Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, siis kutsub revisjonikomisjon oma koosolekule ametijuhataja, et temalt saada täiendavaid selgitusi ja ka hinnanguid tänase päeva olukorrale Tondiraba Spordikeskuses.
Ja kolmandaks, kõige olulisem, revisjonikomisjon otsustas omalt poolt läbi viia detailse kontrolli uuel ajavahemikus 1. juuni 2016 – 31. detsember 2017.

Revisjonikomisjoni järgmine, korraline komisjoni istung toimub 18. detsembril kell 15:00 Tallinna Linnavolikogu ruumides.