Ida-Virumaa kõige populaarsemaks erakonnaks on tõusnud sotsiaaldemokraadid

PiretReitingud

ERR-i tellitud Kantar Emori viimases üle-eestilises küsitluses tõusid sotsiaaldemokraadid Ida-Virumaal kõige populaarsemaks parteiks.

Kantar Emori uuringud näitavad, et kõige populaarsemaks erakonnaks Ida-Virumaal oli septembri küsitluses peetud Sotsiaaldemokraatlik Erakond 22 protsendiga. Keskerakonna pikaajaliselt stabiilselt kõrgena püsinud toetus Ida-Virumaal on haihtunud ning kukkunud 12 protsendi peale, mis on parlamendierakondade seas kõige nõrgem tulemus. Sotsiaaldemokraatidele järgnes Reformierakond, EKRE ja Eesti 200, vahendab ERR.

 

Kultuuriminister Piret Hartmani sõnul on sotsiaaldemokraatide toetuse tõusu Ida-Virumaal soodustanud olulised võidud riigieelarve läbirääkimistel, tänu millele paraneb paljude inimeste toimetulek. „Hooldekodu koha tagamine keskmise pensioni eest, 1. oktoobrist elektri, gaasi ja kaugkütte hinnalae kehtestamine, tulumaksuvaba miinimumi tõstmine, päästjate, politseinike, kultuuritöötajate ja treenerite ajaloo suurimad palgatõusud – need kõik olid sotsiaaldemokraatide põhilised lubadused koalitsioonileppe kokku panemisel ning me suutsime oma lubadused valijate ees täita,“ ütles kultuuriminister Piret Hartman.

Kultuuriminister lisas, et ühtlasi on Ida-Virumaa sotsiaaldemokraatide võrgustik pidevalt laienemas ning elanikud märkavad sotside kohalolu maakonnas varasemast palju rohkem. „Me suhtleme, arutame inimestega nii üleriigilisi kui ka kohalike omavalitsuste küsimusi ning proovime lahendada neid üheskoos, sest kõikide jooksvate kriiside valguses on kõige olulisem tagada meie inimeste kindlustunne,“ sõnas Hartman.