Indrek Saar: abielureferendum lammutab Eesti riiki

digiVihareferendum

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar pöördus täna riigikogu ees peetud kõnes Keskerakonna ja Isamaa saadikute poole üleskutsega hääletada vastu referendumile, mida ei poolda rahva enamus, mis piirab vähemuste õigusi  ja lammutab Eesti riiki. 

„Isamaa ja Keskerakonna liikmed, kas te kandideerisite Eesti Vabariigi parlamenti selleks, et teie erakonnal avaneks võimalus korraldada referendum, mida teie valijad ei oota ega vaja, mis võtab tähelepanu meie riigi ajaloo suurima tervisekriisi lahendamiselt, mis lõhestab ühiskonda, ja mis ründab paljusid meie riigi kodanikke, kellest paljud on teie tuttavad ja sõbrad?,“ ütles Saar.

EKRE poolt peale surutud referendum on Saare sõnul tohutu kaaluga. „Kaalul on mitte ainult niigi lagunev Eesti maine, mitte ainult meie vähemuste olukord ja signaal kõigile teistele vähemustele, vaid kaalul on küsimus, mis on meie riigi väärtused – kes me oleme,“ rääkis Saar. „Eesti on avatud, innovaatiline, ajakirjandusvabadust ja inimõigusi järgiv, edukalt korruptsiooni tõrjuv riik. Viimase pooleteise aastaga on meie põllele kõvasti pori raputatud, mida seni on lapitud vabandustega, et tegu on pelgalt üksikute valitsusliikmete käitumisega. Pärast koalitsiooni enamushäältega korraldatud referendumit vähemuste õiguste piiramiseks oleme mänginud ennast ajas mitu kümnendit tagasi, lootusetult nõukogude sotsialistlikuks vabariigiks.“

Saar peatus ka sellel, et Eesti on sügavas kriisis – iga päev nakatuvad sajad inimesed, meie ümber suletakse hotelle ning tehaseid, restorane ja koole. „Aga küsimus ei ole ainult erakordselt küünilises ajastuses. See referendum on halb igal ajal ja igas kohas,“ lausus Saar. “Kolleegid koalitsioonist, palun peatage see hullumeelsus ja hääletage referendumi vastu,“ lisas ta.