Indrek Saar: andsime Kaja Kallasele selge sõnumi – hääletame lisaeelarve poolt, kui sinna jõuab esimese haiguspäeva tasustamine

digiKriisieelarve

Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liikmed kohtusid täna pärastlõunal veebi vahendusel peaminister Kaja Kallasega, et veenda valitsusjuhti selles, et esimese haiguspäeva kinnimaksmine on tõhus relv nakkuse peatamisel ning kutsuda valitsust pingutama selle nimel, et kahaneks vaktsineerimise vanuseline ja regionaalne ebavõrdsus.

„Meie ühene sõnum Kaja Kallasele oli, et sotsiaaldemokraadid hääletavad 2021. aasta lisaeelarve poolt, kui sinna jõuab esimese haiguspäeva hüvitamine  koroonapositiivsetele ja lähikontaktsetele. Esitasime eelarvele ka haiguspäevi puudutava muudatusettepaneku. Selle sammu maksumus aasta lõpuni on hinnanguliselt 8,5 miljonit eurot. See ei ole suur kulu, kui arvestada, et tegu on ühe tõhusama viiruse alistamise meetmega,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar.

Veel räägiti kokkusaamisel pikemalt vaktsineerimisest ja selle kitsaskohtadest. Sotsiaaldemokraadid uurisid peaministrilt, et mida kavatseb riik ette võtta vaktsineerimisel ilmnenud vanuselise ja regionaalse ebavõrdsusega. „Suurt muret teeb vaktsineerimise madal hõlmatus eakate ja eriti 80+ inimeste puhul. 80-aastaste ja vanemate inimeste vaktsineerimise tase on lubamatult madal, aga just selles vanusegrupis tõuseb hüppeliselt raskelt haigestumise ja ka suremise risk. Ootame, et valitsus suunab oma tähelepanu selle probleemi lahendamisele,“ lausus Saar.