Indrek Saar: andsime peaministrile teada, et me ei lepi saadikute õiguste jalge alla tallamisega

Kirill KlausKoroonaviirus

Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni saadikud arutasid täna hommikul peaminister Kaja Kallasega koostamisjärgus olevat viirusega elamise plaani ning juhtisid taaskord valitsusjuhi tähelepanu lahendustele, mis aitaksid tervisekriisi õiglasemalt ja kiiremini ületada ning ohvrite arvu vähendada.

„Me rõhutasime, et hädavajalik on tõsta eakate vanusegruppide vaktsineerimise tempot. Vaktsineerimise parem korraldus pakub kaitset kõige haavatavamatele ühiskonna liikmetele ja annab hõlpu meie meditsiinisüsteemile. Ja me ei ole sammugi taganenud nõudest, et riik peab koroonapositiivsetele ja lähikontaktsetele hüvitama täismahus haiguspäevad. Pole kahtlustki, et mõlemad meetmed annavad võitluses viirusega häid tulemusi,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar.

Valitsusliidul tuleks tema sõnul lõpuks loobuda oma arutust jonnist seoses haiguspäevade ulatuslikuma kompenseerimisega ja võtta eeskuju Soomest ja Lätist, kus on mindud just seda teed. „Lisaks andsime peaministrile teada, et me ei lepi riigikogu liikmete õiguste jalge alla tallamisega – aga just seda on valitsusliit teinud meie esimese haiguspäeva ettepanekuga, mis lükati jõhkralt ühest eelnõust teise ja mida pole võimalik hääletada,“ lausus Saar.

Sotsiaaldemokraadid peavad põhimõtteliselt õigeks valitsuse suunda panna „valges raamatus“ paika viirusega elamise reeglid ja ohutasandid, mis teevad kriisist väljumise lihtsamaks. „See dokument eeldab aga laiemat ühiskondlikku debatti ja saab edukas olla vaid siis, kui valdav osa ühiskonnast tuleb asjaga kaasa,“ märkis Saar.