Indrek Saar: EKRE kinnitas uuesti, et valitsus pole nende jaoks

Kirill KlausAvatud ühiskond

Sotsiaaldemokraatide esimehe Indrek Saare sõnul näitas EKRE oma nädalavahetuste sõnumitega LGBT kogukonna ja peaprokuröri suunal, et verbaalsed hoobid koalitsioonipartnerite suunal ei kao kuhugi.

„Helmed on veendunud, et Jüri Ratase soov jääda Stenbocki majja kaalub üles ka jõhkrad isiklikud solvangud tema aadressil,“ märkis Saar Õhtulehes.

Sotside juhi hinnangul on EKRE nädalavahetuse volikogu väljaütlemistes mitu tasandit. Ühelt poolt elasid EKRE juhtfiguurid välja oma sulaselget kaotust Kert Kingo juhtumis, teisalt on räiged väljaütlemised omamoodi suitsukate sellele, et EKRE-l pole oma valijatele tegusid ette näidata.

„Kuigi Kingo osutus patoloogiliseks valetajaks, pidas hulk EKRE toetajaid tema „ohverdamist“ nõrkuseks. Samuti on surve alla sattunud EKRE maaeluminister Järvik, kelle tegutsemine listeeriajuhtumi lahendamisel on õhku paisanud kapaga küsitavusi. Parim kaitse on rünnak, leidis EKRE ladvik,“ selgitas Saar, tuues nõrkusena välja ka 2020. aasta riigieelarvele, milles EKRE on taganenud kõigist oma suurejoonelistest valimislubadustest.

„Helmed on veendunud, et Jüri Ratase soov jääda Stenbocki majja kaalub üles ka jõhkrad isiklikud solvangud tema aadressil. Nagu näha, on neil selles asjas õigus. Kuigi järjekordselt leidis kinnitust see, et EKRE ei ole suuteline valitsusvastutust kandma, siis kardetavasti läheb mõnda aega kõik vanaviisi edasi,“ lisas Saar, kes ei näe probleemi selles, et Eestil pole praegu väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministrit. „See on ju sisuliselt nii olnud juba pool aastat ja sellest oluliselt suurem on mure, et Eestil on praegu võimul valitsus, mis ei teeni riigi ja rahva huve parimal viisil. Kahjuks läheb kogu valitsuse aur vile peale.“

Saare soovitusel peaks Ratas üles otsima oma kaotsi läinud väärikuse. Oma kirjalikus kommentaaris tsiteerib ta rivaali ja peaministriparteilast Yana Toomi: „Koalitsiooni säilitamine on kahtlemata tähtis. Kuid kes ütles, et see on tähtsam kui väärikuse säilitamine? Seda enam, et koalitsiooni hoidmine peaks olema ka EKRE mure. Vaadaku ringi, äkki on neil juhtumisi mõni inimene, kellel on ka midagi muud öelda peale selle, et teda ümbritseb inimrämps?“

Indrek Saar: EKRE kinnitas uuesti, et valitsus pole nende jaoks