Indrek Saar: Elmar Vaheri kallal võtmine on ühtaegu nii poliitiline kättemaks kui näidispoomine

Kirill KlausSiseturvalisus

Politseijuhi Elmar Vaheri robustne kangutamine on ühtaegu nii poliitiline kättemaks kui näidispoomine. Perekond Helme demonstreerib demokraatlikke põhimõtteid jalge alla tallates oma “mõjujõudu.” Kõiki neid, kes oma kodanikupositsioonilt EKRE seisukohti ja tegusid kritiseerivad, ootab kättemaks – mõnitamine ja vaenamine EKRE meediakanalites.

Nüüd siis on järg riigiametnike käes. Oma peaga mõtlejaid, Eesti käekäigu pärast muretsejaid, eriarvamusele jääjaid tabab samuti kättemaks. Matti Maasikat ei suutnud Helmed paljaste kätega püüda. Nüüd on mindud Elmar Vaheri kallale, kes kärpeülesande saanuna oli sunnitud erinevad stsenaariumid, sealhulgas koondamisvariandi, kirja panema. Isa ja poeg tegelevad ka näidispoomisega – olgu see hoiatuseks kõigile, kes meiega sama sammu ei astu. Mõlema ministri haldusalas on ju üksjagu ametikohti.

Ma väga loodan, et Jüri Ratas saab aru oma vastutusest peaministrina ja ei lase sellel lõhkumisel jätkuda.

Asi ei ole kaugelt enam retoorikas. Pead lendavad päriselt. Peaprokuröri poliitiline määramine, eriprokuröri ametikoha loomine, 20 miljoni euro eest täiesti arusaamatu täiendava jõustruktuuri loomine. Siinkohal meenuvad prohvetlikud sõnad Juhan Ulfsakilt teatri aastaauhindade jagamisel Rakveres, kus ta hoiatas Eestit Ungari tee eest…

Indrek Saar: Elmar Vaheri kallal võtmine on ühtaegu nii poliitiline kättemaks kui näidispoomine