Indrek Saar: hasartmängumaksu seaduse muudatused teevad liiga kultuurile ja spordile

digiMajandus

Sotsiaaldemokraadid teevad täna riigikogus ettepaneku lükata esimesel lugemisel tagasi hasartmängumaksu seaduse  muudatused, mille tulemusel kannatavad kultuur, haridus ja sport. Samuti satuvad löögi alla regionaalsed investeeringutoetused.

„Me ei lepi kuidagi valitsuse sooviga keerata pea peale hasartmängumaksu jagamise senised põhimõtted ja külmutada rahastamine järgnevaks neljaks aastaks 2021. aasta tasemele. See tähendab päriselus vähem raha spordile, vähem haridus-, laste- ja noorteprojekte,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar. “Valitsus kärbib näiteks võimalust rahastada hasartmängumaksust olümpia ettevalmistusprojekte. Järgmisel neljal aastal jääb Eesti Olümpiakomiteel saamata  2,7 miljonit.”

Hasartmänguraha „külmutamine“ puudutab nelja ministeeriumi – sotsiaalministeeriumi, kultuuriministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi ja rahandusministeeriumi – projekte ja toetusi.

Regionaalsetele kultuuriprojektidele jääks järgmisel aastal eraldamata peaaegu 400000 eurot, aga nelja aasta peale kokku on see summa üle kolme miljoni, lisas Saar.

Regionaalseid investeeringutoetusi kärbitakse 2022. aastal ca 343000 euro ja sotsiaalministeeriumi eraldisi 413000 euro võrra. Aasta-aastalt need summad kasvavad.