Indrek Saar: Jüri, miks sa ei lase meie sportlastel kodus võistelda?

digiArvamus

Indrek Saar

Hetkel tundub üha enam, et valitsus on asunud tippsporti Eestist välja ajama. Spordirahvas on siiralt mures olukorra pärast, kus järjest erinevad tiitlivõistlused Eestis ära jäävad ja mujale kolivad, kirjutab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar EPL-i arvamusportaalis.

Kogu olukord on tekkinud vaid põhjusel, et valitsus ei suuda otsuseid teha ja kokkuleppele jõuda.

Muidugi on äärmiselt oluline jälgida tippspordivõistlustele erandeid tehes, et kõik terviseriskid oleksid maandatud ja seda on ka koostöös ekspertidega tehtud. Seda näitas nii toimunud ralli kui ka Tallinnas peetud Ironman.

Kõnekas on aga fakt, et Läti, kus nakatumiskordaja on alla viie ja nõuded riiki sisenemisele karmimad kui Eestis, on kehtestanud spordivaldkonnale eraldi reeglid.

Spordiringkond on karmi kontrolli ja reeglitest kinnipidamisega harjunud ning sportlaste kokkupuude kohalike elanikega minimaalne. Seda enam on absurdne olukord, kus valitsuse tegematajätmise tõttu meid tippspordist iga päevaga kaugemale tõugatakse.

Kurb, aga iseloomulik, et isegi oma lemmikvaldkonnas – spordis – ei ole Ratasel selles valitsuses enam midagi öelda.

Jüri, spordiinimesena võiksid sa valdkonna eest seista ja lõpetada selle absurdse olukorra, mis hetkel mõne ministri jonni tõttu valitsuses toimub.

Indrek Saar: Jüri, miks sa ei lase meie sportlastel kodus võistelda?