Indrek Saar: oleks häbiväärne kui õpetaja palk kukuks kiire majanduskasvu ajal alla riigi keskmise

Kirill KlausPalgad

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Indrek Saare kinnitusel loob oodatust parem majanduskasv aluse selleks, et 2022. aastal jõuab arvestatav palgatõus nii õpetajate kui päästjate ja politseinikeni. Samuti tuleb valitsusel värske majandusprognoosi valguses loobuda oma kevadistest kärpeotsustest, mis kahjustavad Eesti arengut.

„Sügisene majandusprognoos lubab kokku panna sellise riigieelarve, mis aitab Eestit tugevamaks ehitada. Üheks suurimaks valukohaks on õpetajad palgad, mis võrreldes Eesti keskmise palgaga on selgelt langenud. Kui valitsus peaks jääma kindlaks oma kevadisele otsusele tõsta õpetajate töötasu näpuotsaga, siis läheb nii, et järgmisel aastal on õpetaja palk juba alla 100 protsendi riigi keskmisest. See oleks häbiväärne,“ ütles Saar.

Tema sõnul ei tohi taganeda 2015. aastal seatud riiklikust eesmärgist, et õpetaja palk peab jõudma 120 protsendini keskmisest palgast. Kui sotsiaaldemokraadid olid valitsuses, siis kerkisid haridustöötajate töötasud keskmisest enam. Korralik palgatõus on möödapääsmatu ka päästjate ja politseinike, samuti kultuuritöötajate ja hoolekande vallas töötavate inimeste puhul, lisas Saar.

Sotsiaaldemokraadid võitlevad samuti selle eest, et valitsus tühistaks oma kevadise plaani kärpida 2022. aasta riigieelarvest omavalitsustele jagatavat huvihariduse toetust poole ehk 7,25 miljoni võrra. Indrek Saar koos teiste sotsiaaldemokraatidega andis täna peaminister Kaja Kallasele üle 3000 Eesti inimese toetusallkirja, mis nõuavad valitsuselt laste huvitegevuse toetusraha taastamist senises mahus.