Indrek Saar: ootame inimeste panust rahvaküsitluse takistamisel

Kirill KlausVihareferendum

Sotsiaaldemokraadid kutsuvad inimesi üles esitama muudatusettepanekuid rahvaküsitluse eelnõule ja andma nii oma panus ühiskonda lõhestava abieluhääletuse läbikukutamisse.

”Sotsiaaldemokraatlik Erakond kasutab parlamendierakonnana kindlasti kõiki vahendeid selleks, et panna riigikogus seisma rahvahääletuse korraldamise otsus. Esitame eelnõule sedavõrd palju parandusettepanekuid, et selle menetlemine jääks pikalt venima, mis sunniks eelnõu riiulisse panema ja küsitluse ära jätma,” ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar.

Sotsiaaldemokraadid on teinud ka erakonna Facebooki-lehel inimestele üleskutse väljendada oma vastuseisu rahvahääletusele toimumisele ning pakkuda välja omapoolseid küsimusi, mida saab hiljem vormistada parandusettepanekuteks. „Kõik, kes soovivad referendumi tulekule „ei“ öelda, saavad meid oma ideedega toetada. Koondame kokku sotsiaaldemokraatide ja kaasamõtlejate küsimused ning esitame need eelnõule. Ja ettepanekud ei pea olema surmtõsised – eesmärgiks on vihareferendumi ärahoidmine,“ lisas Saar.

Indrek Saare sõnul on kavandatav referendum Eesti jaoks väga vale ja ohtlik tee. „Õnneks on ka kõik uuringud näidanud, et Eesti inimesed ei pea abieluteemalise rahvahääletuse korraldamist õigeks. Rahvahääletus toob ühiskonda juurde uusi vastasseise, hirmu ja ängi. Teisalt läheb ajal, mil tuleks keskenduda inimeste tervisele, majanduse käigus hoidmisele ning töötute aitamisele, koalitsiooni põhiaur hoopis abielu sõnastamisele ja vähemuste vaenamisele,“ lausus Saar.