Indrek Saar: ootame maasikakasvatajaid ähvardanud Martin Helmet fraktsiooni koosolekule

Kirill KlausMaasikad

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon ootab rahandusminister Martin Helmet esimesel võimalusel saadikurühma koosolekule, et minister annaks aru maasikakasvatajate vastu suunatud sammudest.

„Eesti Vabariigi valitsuse rahandusminister süüdistas eelmisel nädalal maasikakasvatajaid võimalikes maksukuritegudes, ähvardades neid sisuliselt repressioonidega. See on demokraatlikus õigusriigis enneolematu avaldus. Vägisi jääb mulje, et minister kavandab poliitilist kättemaksu selle eest, et põllumehed julgesid paluda valitsuselt abi lahendamaks töökäte nappust. Tahame Martin Helmelt otse küsida, mida ta maasikakasvatajate vastu ette võtab ja milliseid korraldusi on maksuametile andnud,“ põhjendas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Indrek Saar.

Saare sõnul ei tolereeri sotsiaaldemokraadid kuidagi maksude maksmisest kõrvalehiilimist. „Täiesti lubamatu on aga rünnata kogu sektorit ja lajatada korraga kõigile maasikakasvatajatele. Ministrite ja riigikogu esimehe Henn Põlluaasa jõhkrad ja vaenavad sõnavõtud põllumeeste aadressil peavad lõppema,“ lisas Saar.