Indrek Saar peapiiskop Urmas Viilmale: Inimeste eraelu üle otsustamine referendumil tekitab põlvkondadevahelist konflikti

Kirill KlausRahvahääletus

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar kohtus täna peapiiskop Urmas Viilmaga ja tutvustas talle septembri lõpus erakonna volikogul vastu võetud avaldust ning seisukohti kavandatava abieluteemat puudutava rahvahääletuse osas.

Sotsiaaldemokraadid leiavad, et inimeste eraelu ja vähemuste õiguste üle otsustamine referendumil ei ole kohane vabale ühiskonnale ja nii ütles ka Indrek Saar oma tänasel kohtumisel Urmas Viilmale. „Sotsiaaldemokraadid ei toeta kavandatava rahvahääletuse korraldamist põhiseaduse muutmise teemal abielu küsimuses. Ka usklikud on Eestis vähemus ning kindlasti ei meeldiks kirikule näiteks referendum, kus küsitakse, kas usuorganisatsioonid peaksid saama riigilt toetust. Peame sotsiaaldemokraatidena meeles kuldset reeglit, mis kristluses ja religioonis laiemalt tuntud: ära tee seda, mida sa ei taha, et teised sulle teeksid,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar.

Kooseluküsimustes on inimeste ja sealhulgas ka teoloogide hoiakud muutumas ning seepärast ei ole ka põlvkondadevahelist konflikti tekitades õige seda küsimust referendumile panna.

„Sotsiaaldemokraatidena oleme seisukohal, et kirik peaks oma seisukohti saavutama eelkõige sõnaga, mitte juriidilise sunniga. Kindlasti on tänapäeva ühiskonnas vaja suuremat empaatiavõimet ja ärakuulamist,“ lisas Saar.

Tänasel kohtumisel arutleti peapiiskopiga ka usundiõpetuse kvaliteedi ja kirikutele jagatavate „poliitiliste“ katuserahade üle.

Urmas Viilma on varasemalt öelnud, et tema sooviks on regulaarselt arutada nii koalitsiooni- kui ka opositsioonierakondade juhtidega mitmete kristlaste ja kiriku jaoks oluliste küsimuste üle, sest rahvas keda teenitakse on ju sama.