Indrek Saar: Reitelmann jääb lähetamata, kui saadiku hääletavad suures saalis oma südametunnistuse järgi

Kirill KlausEuroopa

Sotsiaaldemokraadid peavad ülimalt kahetsusväärseks, et riigikogu väliskomisjon toetas täna Keskerakonna ja Isamaa saadikute häältega EKRE poliitiku Urmas Reitelmanni arvamist ENPA delegatsiooni liikmeks.

„Inimese, kes on esinenud vihakõnega venekeelsete inimeste ja pagulaste vastu, koht ei ole inimõigusi edendavas organisatsioonis. Kui Eesti saadab ENPAsse oma esindajana Reitelmanni, siis teeb see siseriiklikult kahju ja muudab Eesti ka rahvusvaheliselt rünnatavaks,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar.

Saare sõnul sõltub Reitelmanni ENPA nõukogu liikmeks arvamine mitte väliskomisjoni, vaid riigikogu enamuse tahtest. „Uuel nädalal arutab ENPA delegatsiooni koosseisu riigikogu täiskogu. Tuletan kõigile riigikogu liikmetele meelde, et nad on oma mandaadis vabad, nad on vabad hääletama oma südametunnistuse järgi. Kui koalitsiooni saadikutes on piisavalt autunnet ja iseseisvust, jääb vihakõneleja Euroopasse lähetamata,“ rääkis Saar, kes on nii väliskomisjoni kui ENPA nõukogu liige.

Sotsiaaldemokraadid hääletavad riigikogu suures saalis in corpore Reitelmanni vastu.