Indrek Saar: riigikogu võimuses on jätta laste huviringide raha alles

digiHuviharidus

Riigikogu täiskogu hakkab täna arutama sotsiaaldemokraatide algatatud noorsootöö seaduse muutmise eelnõu, mis sätestab, et laste huvitegevusele jagatav riiklik toetus ei tohi edaspidi kukkuda alla 15 miljoni euro.

„Sotsiaaldemokraatide eesmärk on jätta laste huviringide toetusraha vähemalt senisele tasemele. Kui meie eelnõu seaduseks saab, siis on valitsuse kärpeplaanil kriips peal ning vallad ja linnad saavad järgmisel aastal riigieelarvest huvitegevuse toetust samas mahus kui 2021. aastal,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar. 2022. aasta riigieelarve projekt lõikab huvihariduse rahastuselt maha neli miljonit eurot.

„Teeme sama ettepaneku ka enne eelarve teist lugemist. Valitsuse lastevaenulikku otsust, mida kritiseerivad ka koalitsioonisaadikud, saab veel ühisel jõul tagasi pöörata. Huvihariduse koomale tõmbamine suurendab regionaalset ebavõrdsust ja toob juurde neid lapsi, kes kannatavad ilmajäätuse käes. Tasuta ringidel ja trennidel on nii laste võimete arendamisel kui ka vaesuse tõrjumisel oluline roll,“ rääkis Saar.

Kuidagi ei saa Saare sõnul alahinnata ka huviringide ja spordi mõju laste vaimsele tervisele. „Kui kultuurikomisjonis meie eelnõu käsitleti, siis rõhutasid seda aspekti ka haridusministeeriumi ametnikud. Samas on pikk koroonaaeg süvendanud laste ja noorte vaimse tervise probleeme,“ lisas Saar.

  1. aastal ellu astunud toetussüsteem tõi üle Eesti huviringidesse juurde üle 30000 lapse.