Indrek Saar: sotsiaaldemokraatidel on kanda võtmeroll selles, et 21 kuu pärast murduks Tallinnas Keskerakonna ainuvõim

Kirill KlausErakond

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar ütles täna Tallinna sotsiaaldemokraatide ees esinedes, et Keskerakond kaotab hiljemalt järgmistel kohalikel valimistel Tallinnas ainuvõimu.

„21 kuu pärast on kohalike omavalitsuste valimised. Need valimised otsustavad, kes kujundavad inimesele kõige lähedasemat poliitikat. Poliitikat, mille mõju on igapäevaselt kõige tajutavam,“ märkis Saar. „Alates 2005. aastast on Keskerakond saanud Tallinnas absoluutse enamuse. Järgmistel valimistel on reaalne murda Keskerakonna ainuvõim, mis on selge sotsiaaldemokraatide eesmärk. Just meie kanda on võtmeroll selles, millised koalitsioonivalikud on 2021. aasta valimiste järel Tallinnas võimalikud.“

Saare kinnitusel sõltub Tallinna käekäigust otseselt see, kuidas elab kogu Eesti. „Seega on meie kõigi jaoks väga oluline, kuidas Tallinna juhitakse,“ lisas ta. Tema sõnul näitab Tallinna sotsiaaldemokraatide suur huvi piirkonna üldkoosoleku ja uute juhtide valimiste vastu seda, et Sotsiaaldemokraatlik Erakond omab pealinnas suurt potentsiaali.

Sotsiaaldemokraatide Tallinna piirkonna üldkoosolek jätkub piirkonna uue esimehe ja aseesimeeste valimistega.