Indrek Saar: Uurimiskomisjoni loomisega ei ole Ratas pääsenud Järviku tegevuse hindamisest

Kirill KlausAus valitsemine

Täna hommikul kohtusid riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liikmed riigisekretär Taimar Peterkopiga, et saada selgust maaeluminister Mart Järviku tegevuse uurimiseks kokku kutsutud komisjoni asjus.
 
„Jüri Ratas proovib võita aega ja on andnud minister Järviku kaasuse hindamiseks ametnikele. Siin on näha selget püüdu lükata olulise otsuse langetamine teiste kaela. See, et ametnikele antakse ülesanne hinnata, kas poliitik on oma volitusi ületanud, tegutsenud ebaseadislikult ja valetanud, on tavatu ja loob pretsedendi,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar.
 
„Uurimiskomisjoni esimees kinnitas korduvalt, et nii tema kui komisjoni liikmed teevad oma tööd südametunnistuse järgi ega lase end poliitiliselt mõjutada. Kohtumine andis lootust, et nii ka läheb. Samas ei pruugi avalikkus komisjoni kokkuvõtet näha, sest peaminister võib selle oma otsusega salajaseks muuta. Nõuame igal juhul selle avalikustamist. Küll aga ei pääse peaminister otsuse tegemisest, sest uurimiskomisjon ülevaate põhjal peab Ratas andma Järvikule hinnangu,“ lisas Saar.