Indrek Saar: vaktsineerimiskaos on tõsiasi, peaminister keeldub parlamentaarsest arutelust

Kirill KlausKoroonaviirus

Sotsiaaldemokraadid tegid täna peaminister Kaja Kallasele ettepaneku tulla teisipäeval riigikogu ette jagama selgitusi seoses kiiva kiskunud vaktsineerimisprotsessiga, mille aga valitsusjuht tagasi lükkas.

„Ootasime Kaja Kallast riigikogu ette homme kell 10 algaval istungil, et arutada vaktsineerimiskaost ja otsida koos lahendusi, mis aitaksid vaktsineerimist juhtida õigele rajale. Paraku ei leidnud peaminister, kes on öelnud, et vaktsineerimine on tema juhitud valitsuse prioriteet number üks, selleks debatiks aega. Me ei lepi sellega, et Kallas määrab ise, millises formaadis ta riigikogu ja ka avalikkusega suhtleb,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar. „Vaktsineerimisel valitsevad puudujäägid on väga tõsised, neil on otsene mõju Eesti inimeste
tervisele,“ lisas Saar.

Sotsiaaldemokraatide nimel Kaja Kallasele saadetud kirjas loetles Saar vaktsineerimise möödalaske. „Eesti on 80+ hõlmatuse poolest üks Euroopa Liidu kehvemaid, mis suurendab koormust meie haiglasüsteemile ja maksab kümneid inimelusid, mida oleks saanud ära hoida. Jätkuvalt paneb valitsus eaka inimese elu sõltuvusse sellest, kas tal on digitaalse identifitseerimise vahendid. Samal ajal näeme väärtusliku tervishoiuressursi raiskamist tühjades vaktsineerimiskeskustes, kuna eakad ei ole võimelised lühikese ajaga ennast kirja panema või puudub neil selleks võimalus,“ kirjutas Saar.

Ta tõi välja ka vaktsiinidega seotud segased sõnumid, venekeelsete inimeste vähese huvi vaktsineerimise vastu ja selle, et valitsusel puudub plaan, kuidas tõsta selle ühiskonnagrupi hõlmatust.