Indrek Saar: valitsuse energialahendus on poolik ja ebaõiglane

digiElekter

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Indrek Saare hinnangul jäi täna valitsuses sündinud energiakriisi puudutav kompromiss poolikuks ega paku loodetud tuge elektritarbijatele.  

„On positiivne, et valitsus kasutas uue kompensatsioonimeetme puhul sotsiaaldemokraatide väljapakutud metoodikat, aga kehtestatud määrad on ebaõiglased. Uus hüvitamise süsteem on piisav gaasitarbijate jaoks, aga elektritarbijaid ei aita see praktiliselt üldse, kuna hinnalagi on ebamõistlikult kõrgel ja mahupiirang liiga madal. Gaasiküttega inimestele tuleb valitsus appi, aga elektriküttega inimesed jäetakse endiselt külma kätte,“ märkis Saar.

Samuti ei ole Saare sõnul senistest sõnumitest võimalik välja lugeda lahendust nende inimeste jaoks, kelle kaugküttearved on järsult kallinenud. „Paratamatult tekib küsimus, miks valitsus  elektritarbijaid ja -pakkujaid ning kaugküttega liitunud inimesi niivõrd ebaõiglaselt kohtleb,“ ütles Saar.

Sotsiaaldemokraadid pakkusid nädala alguses välja lahenduse, kus riik kompenseerib kodumajapidamistele automaatselt 80 protsendi ulatuses üle mõistliku hinna tõusnud elektri-, gaasi- või kaugküttearvest.