Ivari Padar: jaanipäeva eest töötajatele vaba päev lisaks, juba tänavu

Ann VaidaTöö

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Ivari Padar (SDE) toetab ametiühingute keskliidu soovitust, et nädalavahetusele langevate riigipühade eest saaks töötaja tasustatud vaba päeva lisaks.

„Kuna Riigikogus alles arutatakse, kas ja kuidas saaks puhkepäevadele jääva püha puhul töötajad ühe puhkepäeva juurde, võivad ettevõtted seadusandjale eeskuju näidata ja anda ise oma inimestele nädalavahetusele langevate riigipühade eest tasustatud vabu päevi lisaks – just selleks kutsusid ettevõtjad üles ka meie ametiühingud,“ ütles Padar.

Parlamendi põhiseaduskomisjon ei jõudnud esmaspäeval otsuseni, kas ja kuidas suhtuda täiendavate vabade päevade andmisse nädalavahetusel olnud riigipüha eest, mida sotsiaaldemokraadid toetasid.

Padari sõnul oleks selle majanduslik mõju SKT-le peaaegu olematu, kui rääkida paarist päevast aastas.

„Seekord laupäevale langeva jaanipäeva eel on kohane tunnustada Tele2, kes võttis vastu otsuse, et kõik töötajad saavad tasustatud puhkusepäeva lisaks, kui riiklik püha on nädalavahetusel,“ sõnas Padar. „Loodan, et ka teised ettevõtted leiavad tahtmise ning võimaluse kinkida oma inimestele lisaaega iseenda, oma pere ja lähedaste heaks. Seda positiivset tulemust on keeruline rahas mõõta.“

Ta meenutas, et OECD andmetel töötab eestlane keskmiselt 1852 tundi aastas, millega oleme maailma töötegijate seas kümnendal kohal ning lisas: „Kahjuks on õigus Tele2 personalijuhil Helena Evertil, et vaadates, kui palju Eesti rahvas töötab ja kui vähe puhkab, siis võib öelda, et eestlased töötavad end surnuks.“

Padar kinnitusel jätkab ta sügisel Riigikogus arutelu, muutmaks seadust nii, et kui rahvuspüha või riigipüha langeb laupäevale või pühapäevale, saaksid inimesed lisapuhkepäeva.

„Meie inimesed väärivad seda,“ ütles Ivari Padar.