Ivari Padar: maanteeamet tegi ainumõeldava otsuse

Ann VaidaMaaelu

Riigikogu maaelukomisjoni esimees, sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni saadik Ivari Padari sõnul oli maanteeameti otsus, säilitada sõidueksami sooritamise võimalus kõigis maakonnakeskustes, ainuke võimalik lahendus.
„Siiani pole ma kuulnud ühtegi selget argumenti, miks peaks A- ja B-kategooria sõidueksami tegemiseks tulevikus ühest maakonna keskusest teise sõitma, “ ütles Padar. “Samuti annab see võimaluse atra seada ja nende suviste kiirustatud otsuste üle veelkord rahulikult järgi mõelda,“ lisas ta.
Südasuvel tuli maanteeamet ootamatult välja plaaniga lõpetada A- ja B-kategooria sõidueksamite vastuvõtmine enamikes oma 17 teenindusbüroos ning säilitada teenusepakkumine kokku vaid kuues linnas. Riigikogu maaelukomisjon arutas küsimust erakorralisel istungil juuli lõpus. Komisjon leidis toona, et maanteeamet ei tohi piirata teenuste regionaalset kättesaadavust ning ameti kärpekava tuleb ümber vaadata.
Lisaks sotsiaaldemokraatidele olid maanteeameti plaani vastu ka paljude kohalike omavalitsuste esindajad ja ettevõtjad. Kriitikat pälvinud muudatusi põhjendas amet sooviga tõsta eksamineerimise kvaliteeti, ühtlustada ootejärjekordi ja vähendada korruptsiooniriski.