Jaak Juske: 1. septembrist saagu koolilaste vanematele vaba päev

digiUncategorized

Sotsiaaldemokraadid algatasid täna riigikogus eelnõu, mis teeb 1. septembri vabaks päevaks neile vanematele, kelle peres kasvavad kooliealised lapsed.

Töölepingu seaduse täienduse kohaselt tuleb kooliaasta alguse päeva eest maksta töötavatele vanematele keskmist palka.

„1. september on aasta üks ilusamaid ja olulisemaid päevi. 1. september on teadmiste ja paljude uute alguste päev. Vaba päeva andmine koolilaste vanematele näitaks seda, et Eesti ühiskond väärtustab haridust ja teadmisi ning perede soovi koos seda päeva tähistada,“ põhjendas Jaak Juske.

Sotsiaaldemokraatide ettepanek teenib Juske sõnul  ka töö- ja pereelu paremat ühildamist. „Tihti saadavad vanemad oma lapse või lapsed 1. septembril ise kooli. Kooliteed alustavate laste vanemad osalevad aktustel ja paljudes peredes on sel päeval au sees pidulikud traditsioonid,“ märkis Juske.

Eelnõu tagab lapsevanematele tasustatud vaba päeva ka siis, kui kool algab näiteks 2. septembril või valib kool 1. septembri asemel mõne teise kooliaasta alguse päeva.

„Vaba päeva eest tasu maksmine ei ole tööandjatele üle jõu käiv kohustus. Paljud tööandjad on juba aastaid võimaldanud oma töötajatele olla teadmiste päeval koos lastega nii, et nad sissetulekutes ei kaota,“ lisas Juske.