Jaak Juske: istu, Mailis, kaks!

digiHaridus

Pered ja õpetajad on teinud juba konkreetseid puhkuseplaane pärast väsitavat koroonakevadet. Pered on arvestanud, et õppetöö koolides algab 1. septembril. Ja oleks siis tulnud ministeeriumilt täna kindel otsus, selge sõnum. Ei, kuigi kooliaasta kohe läbi, minister alles kaalub, testib, kuidas ettepanek müüb, kirjutab Riigikogu liige ja õpetaja Jaak Juske Eesti Päevalehe arvamusportaalis. 

Paraku on selline käitumine haridusministeeriumi puhul juba halvaks praktikaks saanud ja tekitab vaid inimestes segadust. Tuletame meelde, ministeeriumi pidevalt muutuvaid sõnumeid õppetöö jätkumise osas alates 15. maist ning üldse selle õppeeasta lõpetamise osas. Muide, küsisin paari nädala eest minister Repsilt riigikogu infotunnis, et milliseid muutusi plaanib ministeerium uuel õppeaastal. 15. augustist ei rääkinud ta toona sõnagi.

Minu arvates oleks kooliaasta varasem algus ja suvepuhkuse lühendamine ebaõiglane perede ja õpetajate suhtes, kes pidanud sel kevadel oluliselt rohkem pingutama, et õppetöö toimuks ja lapsed järjepeal püsiksid. Jah, õpetajatel peavad niikunii tulema juba 17. augustist tööle. Need paar nädalat enne 1. septembrit on aga uue kooliaasta plaanide tegemiseks, koolitusteks.

Paraku tuleb tõdeda, et Mailis Reps on EkRE täielikult ebaõnnestunud ministrite kõrval selle valitsuse kõige nõrgem lüli Keskerakonna poolelt. Saan aru, et parteitöö või muud mured ei võimalda tal piisavalt oma tööle keskenduda. Ministriamet ei ole aga sunduslik.