Jaak Juske: Keskerakonda kuuluva Stolitsa peatoimetaja USA-vaenulik kirjatükk vajab välisministri hinnangut

Kirill KlausVälispoliitika

Jaak Juske

Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Jaak Juske saatis seoses Keskerakonda kuuluva ajalehe Stolitsa peatoimetaja Aleksander Tšaplõgini Ameerika-vaenuliku artikliga kirjaliku küsimuse välisminister Eva-Maria Liimetsale.

Sotsiaaldemokraat Juske pärib Keskerakonna valitsusdelegatsiooni kuuluvalt Liimetsalt, kas ta jagab Tšaplõgini seisukohti Ameerika Ühendriikide uue administratsiooni suhtes. „Tšaplõgin kirjutas otsesõnu, et USA liigub täna diktatuuri suunas. Mind huvitab, kas ja kuidas kujundavad välisministri arvates taolised ebatõesed seisukohad osade eestimaalaste suhtumise kujunemist meie olulisse liitlasesse,“ rääkis Juske.

Tšaplõgin avaldas 28. jaanuaril ilmunud Tallinna linna ajalehes Stolitsa artikli, kus ta nimetas president Bideni demokraatlikult valitud administratsiooni “valitsevaks režiimiks” ja teatas, et “maailma demokraatia tsitadell liigub kiiresti diktatuuri suunas.” “Ärge lootkegi, et see jääb ainult Ameerika probleemiks,” oli üks linnalehe peatoimetaja sõnumeid. Veel seisis Tallinna maksumaksja raha eest välja antavas ajalehes, et “USAs vallandatakse inimesi selle eest, et nad eravestlustes ütlesid midagi head Trumpi kohta.”

Stolitsas ilmunud üllitis:
https://stolitsa.ee/mnenie/chaplygin-citadel-mirovoy-demokratii-katitsya-k-diktature