Jaak Juske: Kõlvartil tuleb linna vara kuritarvitanud Põhja-Tallinna vanem ametist vabastada

digiTallinn

Sotsiaaldemokraadist Riigikogu liikme Jaak Juske arvates tuleb linnapea Mihhail Kõlvartil linnaosa bussi Keskerakonna kampaania üritustel kasutanud Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid ametist vabastada.

“Linnaosa vanem Järvelaid on äratanud Põhja-Tallinna valitsuses ellu Kutseri ja Tammemäe vaimu. Bussi, mis on mõeldud linnaosa sotsiaaltöö ja teiste linna avalike teenuste korraldamiseks, kasutatakse tuimalt parteitöös. Kas Keskerakond ei ole pealinna võimu eelmistest sarnastest jamadest või Korbi ja Repsi kaasusest tõesti midagi õppinud?” küsis Juske.

Antud juhtum on Juske hinnangul üks näide sellest, kuidas pikalt Tallinna valitsenud Keskerakond on vilistanud iseenda kehtestatud sisekorrale ja riigis kehtestatud reeglitele.

Õhtuleht vaatles Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse autode sõidupäevikute andmeid vahemikus 1. jaanuar 2020 kuni 31. jaanuar 2021. Selle juures ilmnes, et Põhja-Tallinnas on vähemalt kolmel erineval kuul kasutatud linnaosa autot erasõitudeks, täpsemalt Keskerakonna kraami ja inimeste veoks. Seda kõike ilma igasuguse õigusliku aluseta.