Jaak Juske: Reps viib lasteaiad EKRE survel nõukaaega tagasi

Kirill KlausHaridus

Haridusministeeriumi koostatud uus lasteaedade õppekava diskrimineerib riigikogu liikme Jaak Juske hinnangul nii lapsi kui ka lasteaiaõpetajaid.

„Sellise õppekava vastuvõtmine pärsiks laste arengut ning võtaks lasteaiaõpetajatelt autonoomsuse tutvustada teemasid, mille vastu lapsed ise huvi tunnevad. Tänaste õppemeetodite asemel soovib Reps taastada lasteaedades nõukogudeaegse õppekava. See tähendab, et näiteks jaanuari teisel nädalal tutvustatakse kõikjal Eestis lastele lõunamaa loomi, nagu 30 aastat tagasi,“ ütles riigikogu liige Jaak Juske.

Juske sõnul on minister Reps visanud järjekordselt ekspertide töö prügikasti. „Nagu põhikooli lõpueksamite kaotamise küsimuses, nii ei arvesta Reps ekspertide arvamusega ka lasteaedade õppekava uuendamisel.

Avalikustatud õppekava on korrigeeritud „poliitbüroos“, mistõttu ei ole algsest, ekspertide koostatud dokumendist peaaegu mitte midagi järgi jäänud,“ lisas Juske.

Sotsiaaldemokraadid nõuavad lasteaedade õppekava toomist riigikogu kultuurikomisjoni, kus minister Reps annaks toimuvast aru.

Lisainfo: Jaak Juske 5013160