Jaak Juske: sõjapõgenike lastele eesti keele õpetamine vajab kiirelt lisarahastust

digiHaridus

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna peab sotsiaaldemokraat Jaak Juske nõudmisel selgitama, kuidas on korraldatud sõjapõgenikest Ukraina lastele eesti keele õpetamine ja selle rahastamine.

  „Tänaseks on Eestisse jõudnud üle 7000 Ukraina lapse ja noore. Et nad saaksid Eesti ühiskonda ja koolisüsteemi lõimuda, on väga oluline neile eesti keele õppe võimaldamine ning selleks lisarahastuse leidmine,“ märkis Juske.

Tema sõnul kohtus riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioon 10. märtsil haridus- ja teadusministeeriumi asekantsleri Liina Põlluga, kelle sõnul on ministeerium teinud arvutused selle kohta, kui palju on vaja keeleõppeks raha juurde.

„Palusime need olulised arvutused saata ka meie fraktsioonile. Asekantsler lubas seda lahkelt teha, aga mingil põhjusel pole need meieni jõudnud. Loodame, et ministeerium ei varja neid numbreid,“ ütles Juske.

Juske saatis täna minister Kersnale kirjaliku küsimuse, et uurida ministeeriumi tegevust ja plaane põgenike perede laste õpetamise asjus. „Kas ministeeriumi arvates tuleks Ukraina põgenike lapsed suunata esmajoones eesti- või vene õppekeelega koolidesse,“ päris Juske. Ühtlasi palub ta ministrilt materjale, mis puudutavad keeleõppe rahastamist.