Jaak Juske: Taavi Aasaga kaotab Keskerakond ainuvõimu

Ann VaidaTallinn

Selle asemel, et uuendada Keskerakonda Tallinna valimistel, on Ratas läinud kergema vastupanu teed ning teinud panuse Edgari vanale kaardiväele. Nende meerikandidaadi näol on tegu senise Savisaare kuuleka käsutäitjaga, kes ise üritab pärast aastaid linnavalitsuses töötamist jätta endast uue põlvkonna poliitiku muljet. Valijad pole aga rumalad ja nii viib Aasale panustamine sügisel Keskerakonna ainuvõimu langemiseni.

Sotsiaaldemokraatidel on kahju, et Jüri Ratas on loobunud Tallinna meeskonna uuendamisest, nii nägime juba aasta alguses nende soovimatust vahetada linnavolikogu esimehe kohal välja kriminaalsüüdistuse saanud Kalev Kallo. Tänaseks on selge, et eranditult kõik linnaosade esinumbrid on vanast ladvikust – nö Savisaare pärandi kandjad. Lisaks hoitakse endiselt linna palgal mitut juba korruptsioonikuritegudes süüdi mõistetud keskerakondlast.

Praegune olukord meenutab vägagi Nõukogude Liidu 80ndaid aastaid, mil poodiumile ei pandud noori ja edumeelseid, vaid uduse silmavaatega vuntsidega onusid. Ma ei ütle, et Keskerakond lõpetab peagi nii nagu lõpetas kurjuse impeerium, aga ma juhin tähelepanu, et nad on sisenenud sarnasesse faasi, kus oli Nõukogude Liit enne lagunemist.

Sotsiaaldemokraadid on veendunud, et senise stagnatsiooni jätkumise ning status quo hoidmise asemel on vaja linnavalitsust hoopis korralikult värskendada. Ametisse tuleb nimetada uus meeskond, kes aitab pealinna tallid puhtaks rookida ning annab linnale uue hingamise. Vaja on noori ja edumeelseid, ägedaid kandidaate ning säravsilmseid juhte – just nii kavatsevad sotsid linnajuhtimisse panustada.