Jevgeni Ossinovski: kaldale ehitamise eelnõu tuleb tagasi lükata

digiLooduskaitse

Sotsiaaldemokraadid teevad täna riigikogus ettepaneku lükata tagasi looduskaitseseaduse muudatused, mis seaduseks saades kaotaksid sisuliselt nii Eesti mererandades kui järvedel ja jõgedel ära ehituskeeluvööndi.

Nelja saadiku algatatud eelnõu eesmärgiks on vähendada praegust kuni 200 meetri pikkust ehituskeelu ala mererandades, Peipsi, Pihkva, Lämmi- ja Võrtsjärvel 20 meetrini ja teistel järvedel ning jõgedel kümne meetrini.

„See plaan on täiesti hullumeelne! Ilma igasuguste ökoloogiliste mõjude hindamiseta on tehtud ettepanek ehitada täis Eesti rannikud ja veekogude kaldad, mis ohustab tundlikke ökosüsteeme ja läheb vastuolus meie rahvusvaheliste kokkulepetega Läänemere kaitsel,“ ütles keskkonnakomisjoni liige Jevgeni Ossinovski.

“Lisaks sellele hakkab muudatus järk-järgult erastama meie rannikut ja veekogude kaldaid, kui uhkete mereäärsete häärberite omanikud ranna ja kalda sisuliselt oma hoovialaks muudavad. Eesti inimesed ei ole andnud ühelegi poliitikule mandaati Eestimaa niivõrd ulatuslikuks ruumiliseks ümberkujundamiseks,“ märkis Ossinovski.