Jevgeni Ossinovski: kooseluseadus jääb!

Ann VaidaAvatud ühiskond, Võrdõiguslikkus

EKRE eestvedamisel jõuab arutelu kooseluseaduse üle taas riigikogu suurde saali ja läheb ka hääletamiseks, ent sotside esimees Jevgeni Ossinovski ütleb, et seadust ei tühistata.

“Kooseluseadus oli ainuõige samm inimeste võrdsete õiguste tagamise teel ning selle tagasipööramine ei oleks ainult südametu ja alatu, vaid ka vastuolus põhiseadusega,” kirjutab Ossinovski Facebookis. “Seda ei juhtu. Kooseluseadus jääb, sotsiaaldemokraadid on selle garantii.”

Riigikogu õiguskomisjon otsustas tänasel istungil saata EKRE fraktsiooni algatatud kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seaduse esimesele lugemisele. Otsuse poolt hääletas seitse komisjoni liiget, neli istungil osalenut hääletusel ei osalenud.

Kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seaduse (461 SE) esimene lugemine toimub riigikogus 12. oktoobril. Komisjoni ettepanek on eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata.

“Otsustasime saata selle eelnõu täiskokku, et kõik poliitikud saaksid hääletada selles küsimuses oma südametunnistuse järgi. Tänase komisjoni otsusega hoiame kinni ka riigikogu kodu- ja töökorra seadusest,” ütles õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid.

Kooseluseaduse võttis riigikogu vastu ligi kolme aasta eest. Kohalolijatest oli seaduse poolt 40 liiget ja vastu 38, hääletamata jättis 10 saadikut.