JEVGENI OSSINOVSKI: opositsiooni arutu venitamine kahjustab parlamentarismi

PiretRiigikogu

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul näitas tänane riigikogu istung taaskord opositsiooni soovi ajada riigikogu töö ummikusse ja blokeerida kogu seadusandlik tegevus.

„Opositsioon on püüdnud jätta muljet, et nad soovivad sisukat diskussiooni eelarve teemal. Täna sai taas kinnitust, et see on tühi jutt. EKRE eestvedamisel tegeles opositsioon terve istungi arutu venitamisega – loeti ette vanu tekste, esitati hulganisti sisutuid küsimusi ja hääletati vastu isegi istungi pikendamise ettepanekule. Kõige selle tulemuseks oli, et riigikogus ei suudetud ära menetleda mitte ühtegi päevakorrapunkti,“ tõdes Ossinovski.

Olukorras, kus riigikogu töö on pikki kuid takistatud, ei jää koalitsioonil Ossinovski sõnul üle muud kui siduda riigieelarve ja eelarvega seotud seaduste vastuvõtmine usaldushääletustega.

„Riiki ei saa panna pausile ega tasalülitada. Usaldushääletused on möödapääsmatu valik, et riik ei jääks eelarveta,“ lisas Ossinovski. „EKRE tegevuse negatiivseks tagajärjeks on parlamentaarse arutelu mandumine, mis on kahjulik meie riigi toimimisele.“