Jevgeni Ossinovski: Viljandi haigla ehitus võib alata ülejärgmisel aastal

Ann VaidaTervishoid, Viljandimaa

Tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski kinnitusel on uue Viljandi haigla ehituse ettevalmistamine saanud hoo sisse ning tõenäoliselt lüüakse kopp maasse ületuleval aastal.

Pärast aastaid kestnud arutelusid otsustas valitsus eelmisel nädalal anda raha Viljandi haigla projekteerimiseks, ühtlasi sai kuu aega tagasi poliitikutelt heakskiidu ka kava rajada Viljandisse uus tervisekeskus. Need kaks asutust peavad idee kohaselt hakkama tegutsema ühe katuse all.

Eile Viljandis käinud Ossinovski sõnul algab uue hoone projekteerimine järgmisel aastal. Ehituse rahastamise kohta on plaanis põhimõtteline otsus langetada järgmise aasta kevadel, kui valitsus asub järgmisteks aastateks koostama eelarvestrateegiat. Ministri sõnul tähendab see seda, et 2018. aastal võiks haigla ehitus lahti minna.

Vastuseks küsimusele, mis võiks veel plaani nurjata, ütles Ossinovski, et ei oska ühtki sellist asjaolu praegu ette näha. «Kui midagi väga ootamatult ja kardinaalset viltu ei lähe, on asi hoo sisse saanud. Tervisevaldkonnas seisab ees kaks tähtsat ehitust: esiteks Viljandi haigla ja teiseks Ida-Virumaa keskhaigla teine etapp,» lausus ta.

Suure tõenäosusega ehitatakse uus haigla Viljandi turu parkimisplatsi kõrvale vana õunaaia asemele.