Juske: Kas Tallinn hakkabki miljööväärtuslikke alasid lammutama transpordikoridoride rajamiseks?

Ann VaidaKultuur, Tallinn, Tallinn 1, Tallinn 2, Tallinn 3

Jaak Juske
On väga kahetsusväärne, et linn kaalub läbi miljööväärtusliku Süda-Tatari ala tee ehitamist, leiab Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees Jaak Juske oma arupärimises Taavi Aasale.
„Loomulikult vajab Tallinn paremat transpordivõrgustikku ning see eeldab ka uusi trammiteid. Küll aga ei tohi me visata ajaloo prügikasti siiani säilinud miljööväärtuslikku pärandit. Linnapea Aas peab vastust andma, kas just selline linnaruumi hävitav poliitika on linnavalitsusel kavas,“ ütles Juske.
„Praegu jääb selgusetuks, kas rohelistel Tallinna koalitsioonis üldse mingit sõnaõigust on. Hiljuti saime lugeda, kuidas abilinnapeade vastasseisus on alla jäänud Züleyxa Izmailova ning Andrei Novikovi plaan Tatari miljööväärtuslikust alast läbi murda võidutseb. Miks ei kaaluta alternatiive, mis säilitaks meile omapärased piirkonnad Tallinnas?“ lisas Juske.
Linnavolinik Juske päris Taavi Aasalt ka võimaluste kohta maa-aluste läbimurrete rajamiseks ning trammivõrgu nõrgimaks lüliks oleva Hobujaama peatuse olukorra lahendamiseks.