Juske pärib linnapealt aru: miks Kopli Kase pargi korrastamisest on saanud lageraie?

Kirill KlausTallinn

Jaak Juske

Tallinna linnavolikogu liige, sotsiaaldemokraat Jaak Juske esitas linnapea Mihhail Kõlvartile arupärimise seoses Kopli Kase pargi rekonstrueerimistööde käigus toimuva ulatusliku raietöö kohta. Juske hinnangul on kahjustatud nii ürgset Kopli metsa maastikku kui ka kaitsealust kivikülvi.

“Just Kase pargis sai siiani vaadata, milline nägi Kopli mets välja enne suurte laevaehitustehaste rajamist tsaariaja lõpus. Kohati on kahjustatud ka kaitsealust kivikülvi. Kase pargi rekonstrueerimistööde algusest avalikkust teavitati, aga plaanitavast nii ulatuslikust raiest mitte. Miks küll?” küsib Juske.

“Küsin linnapealt, mitu puud on Kase pargis täpselt maha saetud ja kui palju on kavas sinna istutada uusi puid. Miks on korrastustööde raames kahjustatud mõnes kohas kaitsealust kivikülvi?” täpsustas ta.

Juske kahtlustab, et probleem on Tallinnas laiem ning vähene info Kase pargi raiemahust oli seotud pealinna kandideerimisega rohelise pealinna tiitlile. “Kas linnavalitsus plaanib veel mõnes pargis viia läbi taolisi suuremahulisi raietöid? Tallinna linn väljastab oluliselt rohkem raielubasid kui istutatakse asemele uusi puid. Miks on linn lasknud sellisel olukorral tekkida?”

Hiljuti alanud Kase pargi rekonstrueerimise läheb maksma 1,4 miljonit eurot. Linnapeal on aega kaks nädalat, et volikogu liikme Jaak Juske arupärimisele vastata.