Kaasava eelarve ideid tutvustatakse Kaarsillal

Kertu ValgeTartu

Tänasest saab Tartu kaasava eelarve ideedega tutvuda Kaarsillal, kus on näitusel 25 ettepanekut, mille hulgast saavad tartlased valida endale meelepärasemad 6.-12. oktoobril toimuval rahvahääletusel. 

Abilinnapea Kajar Lember kutsub kõiki väljapandud ideedega tutvuma ja oktoobris oma lemmikideede poolt hääletama. “Tänavu on ideed konkreetsemad ja neid on hääletusel vähem kui eelmisel aastal. Seetõttu saab paremini süveneda ja on lihtsam otsust teha. Tahaks väga loota, et tänavu on rahvas veelgi aktiivsem oma arvamust avaldama. Mida rohkem hääletajaid on, seda parem otsus sünnib.” 

Rahvahääletusel saab iga tartlane hääletada kuni kolme idee poolt. Ellu viiakse 2015. aastal vähemalt kaks rahvahääletusel enim hääli saanud ideed. Ühe idee maksumuse ülempiir on 70 000 eurot. Kuna kaasava eelarve kogusumma on sarnaselt eelmise aastaga 140 000 eurot, viiakse ellu kaks ideed, millest üks peab olema investeering, teine võib olla investeering või üritus. 

Ideedega saab kuni hääletuse lõpuni tutvuda Kaarsillal ja veebis http://www.tartu.ee/kaasaveelarve   

Kaasava eelarve tänavune protsessi sai alguse maikuus, kui kõigil huvilistel oli võimalik esitada ideid. Tähtajaks esitati 92 ideed, mille teostatavust hindasid eksperdid, kes jätsid sõelale 51 ideed. Välja jäid ideed, mis ei vastanud kaasava eelarve tingimustele või olid teostamatud, mõned ideed võeti tagasi ja mõned liideti. Juunis toimusid arutelud ideede esitajate ja valdkonna asjatundjate osavõtul, mille eesmärk oli sõeluda välja 25 ideed oktoobrikuisele rahvahääletusele.

Kaasava eelarve eesmärgid on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia. Kaasava eelarve ideeks võib olla nii investeeringuobjekt kui ka üritus maksumuse ülempiiriga 70 000 eurot. Eesmärgiks on 140 000 euro eest viia 2015. aastal ellu vähemalt kaks ideed.