Kajar Lember: üksikisiku tulumaksu hea laekumise taga on peamiselt palgatõus

Kertu ValgeTartu

2014. aasta üksikisiku tulumaksu laekumine on möödunud aastaga võrreldes kasvanud kaheksa protsendi võrra. Kokku laekus 2014. aastal 57,4 miljonit eurot ehk 101,5% eelarvest. Eelmise aastaga võrreldes on laekunud 8,1% enam, ülelaekumine on 0,9 miljonit eurot.

Detsembris laekus Tartu linnale tulumaksu 4,9 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta detsembriga on laekumine kasvanud 10,7%. Laekumise kasvu poolest on sel aastal detsember jaanuari järel paremuselt teine kuu.

“Üksikisiku tulumaksu hea laekumise taga on peamiselt palgatõus,” lausus Tartu abilinnapea Kajar Lember. Seda kinnitab ka rahandusministeeriumi statistika: kui 2013. aastal oli Tartu linna maksumaksjate brutotulu, millelt tulumaks arvestatakse, keskmiselt 928 eurot kuus, siis tänavu 10 kuuga oli see üle 970 euro. Kuid kahel viimasel kuul on väikses tõusutrendis ka maksumaksjate arv, mis aastataguse ajaga on kasvanud peaaegu 150 võrra, ulatudes täna 41 330ni.

“Oleme laekumisega väga rahul, kuid hinnangutes ja prognoosides oleme jäänud konservatiivseteks,” lisas Kajar Lember. “Järgmise aasta eelarves on tulumaksu laekumisel 4-protsendiline juurdekasv võrreldes 2014. aasta tegeliku laekumisega.”

Kajar Lember avaldas ka lootust, et maksumaksjate teadlikkus on tõusnud ning lisaks sellele on avaldanud positiivset mõju ka lõppeva aasta 1. juulist jõustunud maksukorralduse seaduse muudatus, millega loodi töötamise register.