Kajar Lember: Valitsuse plaan tõsta majutuse käibemaksu pole arukas

Kertu ValgeTartu

21. mail toimus hotelli London konverentsisaalis koosolek, kus majutus- ja turismiettevõtjad arutlesid turismisektori arengute üle Tartus, Tartumaal ja Eestis tervikuna. Ühiselt otsustati teha pöördumine Tartust ja Tartumaalt valitud Riigikogu saadikute poole, mis taunib majutusasutuste planeeritavat käibemaksu tõusu.

SA Tartumaa Turism nõukogu esimehe ja Tartu abilinnapea Kajar Lemberi sõnul on väga kahetsusväärne, et turismiettevõtjate ja Riigikogu liikmete ühisarutelule jõudis vaid üks viieteistkümnest kutsutud saadikust, kauaaegne Tartu Linnavolikogu esimees Aadu Must. „Soovisime ühiselt arutada niigi keerulises olukorras oleva turismisektori teemasid, aga kahjuks ei leidnud Riigikogu liikmed vabal nädalal kas aega või tahtmist sellest kohtumisest osa võtta.” 

SA Tartumaa Turism nõukogu liikme ning hotellide London ja Pallas juhatuse esimehe Verni Loodmaa sõnul otsustasid koosolekul osalejad teha ühise pöördumise kodukohast valitud Riigikogu liikmete poole. „Majutusettevõtjad on nõutud ja arusaamatuses valitsuskoalitsiooni plaanist tõsta majutusele kehtivat käibemaksu. See mõjutab otseselt tulevikus turismisektori arengut ja töötajate palgatingimusi, pidurdab investeeringuid ning soodustab varimajandust.  Soovime, et meie häält kuulda võetaks,“ lisas Loodmaa.

Kohtumisel andis Kajar Lember ülevaate Tartu ja Tartumaa turismisektori olukorrast ning küsimuse “Kas majutusteenusele kehtiv käibemaksuerisus on õigustatud?“ tõstatas oma ettekandes Verni Loodmaa. 

Lisainfo: SA Tartumaa Turism nõukogu esimees ja Tartu abilinnapea Kajar Lember, 736 1163, 5333 3214.

Allikas: Tartu Linnavalitsuse pressiteade 20.05