Kaljulaid: Sotsiaaldemokraadid on Tallinn opositsioonierakondadest enim pühendunud just kohalikele küsimustele

digiTallinn

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna linnapeakandidaat Raimond Kaljulaid rõhutas sotsiaaldemokraatide Tallinna üldkoosolekul, et sotsiaaldemokraadid on Tallinna opositsioonierakondadest ainsana pühendunud peamiselt kohalikele küsimustele, linna arengule ja tallinlaste heaolule. Teiste erakondade jaoks on linna teemad teisejärgulised.

Kaljulaidi sõnul teeb teda väga ettevaatlikuks osade opositsioonipoliitikute enesekindlus, et sel korral lõpeb ühe erakonna ainuvõim volikogus justkui iseenesest ja selle nimel polegi vaja eriliselt midagi teha.

“Kõik opositsiooni kuuluvad erakonnad, sotsiaaldemokraadid samuti peavad kõvasti rohkem pingutama selle nimel, et Tallinn saaks peale valimisi tubli ja tööka koalitsioonivalitsuse. See peab olema meie kõigi ühine eesmärk,” ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul on sotsiaaldemokraadid kohalikel valimistel opositsioonierakondadest ainsad, kelle jaoks on kõige olulisemad kohalikud küsimused, linna areng ja tallinlaste heaolu

“Kõikide teiste erakondade jaoks on Tallinn lihtsalt osa suurest poliitilisest mängust. Meie jaoks on kõige tähtsam Tallinn ja Tallinna inimesed,” ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul on näiteks Reformierakonna Tallinna liider Kristen Michal väga töökas poliitik, aga ta ei kujuta ette, et Michal jätab majanduskomisjoni esimehe koha ja suure poliitika, et hakata tööle Tallinna tänavate remondi korraldamisega, pinkide ja prügikastidega.

“EKRE peab väga oluliseks edu Ida-Virumaal, aga Tallinna küsimustega eriti ei tegele. Isamaa keskendub praegu kõige enam oma erakonna siseasjadele. Eesti 200 jaoks on muidugi tuhat korda olulisem see, kas erakond suudab ületada künnise 2023. aasta Riigikogu valimistel,” selgitas Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul on sotsiaaldemokraatidel Tallinnas tugev kohalik piirkond ja meeskond, kes tahab just Tallinnas tegusid teha.

“Me ei lähe nendele valimistele niisama au ja kuulsuse pärast. Minu eesmärk on viia sotsid linnavalitsusse, et seal sotsiaaldemokraatlikku poliitikat ellu viima hakata.”

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkond pidas täna üldkogu, kus kinnitati 7-punktine programm Tallinna valimisteks. Programmiga saab tutvuda SIIN.