Kaljulaid tegi ettepaneku avada Riigikogu esine väljak tallinlastele ja kaotada autoparkla

Kirill KlausTallinn

Riigikogu liige ja Tallinna sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaat Raimond Kaljulaid tegi Riigikogu esimehe kandidaadile Jüri Ratasele ettepaneku võtta eesmärgiks Toompea lossi esise väljaku tallinlastele avamine. Riigikogu on Põhjamaades ainus parlamendi hoone, mille ees on kasutuses autoparklana.

“Eesti Riigikogu eristub kõigist Põhjamaade parlamentidest selle poolest, et parlamendi hoone ees on esindusliku avalikult kasutatava ruumi asemel autoparkla. Minu arvates on eriskummaline, et kasutame seda unikaalset linnaruumi parklana ning arvan, et peame ajaloolise Lossi platsi avama kõigile Eesti inimestele, tallinlastele ja Tallinna külalistele jalakäijatele mõeldud avaliku ruumina,” seisab Kaljulaidi kirjas Ratasele.

Kaljulaidi sõnul oleks sellel ka oluline sümboolne tähendus. “Elame ajal, mil maailmas valitseb kliimakatastroof, mille seljatamiseks on vaja muuta ka oma liikumisharjumusi,” kirjutab Kaljulaid.

Kaljulaid küsib oma kirjas Rataselt, kas ta on valmis Riigikogu esimeheks valituks osutumise korral võtma selle küsimuse Riigikogu juhatuses päevakorda ning koostöös Riigikogu kantseleiga leidma lahenduse, kuidas Lossi plats tallinlastele tagasi anda.

Raimond Kaljulaidi kiri Jüri Ratasele täismahus : www.facebook.com/1084372461606422/posts/3909345972442376/