Kaljurand: Miks usutakse ikka veel Kremli propagandat?

PiretUncategorized

Euroopa Parlamendi saadik Marina Kaljurand korraldab ja juhib arutelu Ukraina sõja teemal. Kaljuranna sõnul ajendas teda järjekordset arutelu läbi viima see, et sõda Ukrainas on kestnud üle poole aasta, hukkunud on tuhandeid ukrainlasi, nende seas sadu lapsi. Eesti venekeelne kogukond on Ukraina sõja osas endiselt lõhenenud. Septembris läbi viidud uuringu kohaselt arvab 32 protsenti Eestis elavatest muukeelsetest inimestest, et Vladimir Putinil on kõiges õigus ja nad usaldavad teda.

“Kas ja kui palju on seda arvamust mõjutanud viimased sündmused, alustades Ukraina edust rindel ja lõpetades (osalise) mobilisatsiooniga Venemaal? Millised meeleolud valitsevad Ukrainas, Venemaal ja Eestis? Miks usutakse ikka veel Kremli propagandat? Need on küsimused, mida kuulen iga päev ja just nendel teemadel räägin oma külalistega Tallinnast, Kiievist ja Venemaalt (praegu küll Riias eksiilis), “ selgitas Kaljurand.

Arutelu toimub vene keeles ja selles osalevad Raadio 4 ajakirjanik Andrian Tšeremenin, Ukraina Sotsiaaldemokraatliku platvormi juht Bogdan Ferens ja Venemaa opositsioonilise kanali DOŽD/RainTV ajakirjanik Ekaterina Kotrikadze.

Arutelu saab jälgida nii Facebooki kui ka Youtube’i vahendusel.