Kalvi Kõva: EKRE soov vaigistada ERRi ajakirjanikud on lubamatu

Ann VaidaAvatud ühiskond

Täna tuleb ringhäälingunõukogus arutlusele EKRE aseesimehe Martin Helme soov eemaldada eetrist EKREle sobimatud ajakirjanikud. Sotsiaaldemokraat Kalvi Kõva hinnangul ei tohiks nõukogu seda ettepanekut üldse päevakorda panna.

„Ainuüksi selline arutelu loob ohtliku pretsedendi. Poliitiline sekkumine ERRi toimetuslikesse valikutesse on vastuolus vaba demokraatia põhimõtetega. Helme soov ei ole üllatav, EKRE on pikka aega põlgusega suhtunud vabasse ajakirjandusse. Sellise aruteluga loodab Helme hirmutada ajakirjanikud enesetsensuurile,“ ütles nõukogus sotsiaaldemokraate esindav Kõva.

Võimalikus Jüri Ratase teises valitsuses rahandusministriks pürgiv Martin Helme saatis märtsi lõpus ringhäälingunõukogule kirja, kus ta nõudis ERRi juhatuse korrale kutsumist ja „totaalset kallutatust ja ebaprofessionaalsust demonstreerinud töötajate eetrist maha võtmist.“

“Sotsiaaldemokraadid ütlevad üheselt: käed eemale vabast ajakirjandusest. Ükski ajakirjanik ei tohi oma tööd tehes karta poliitilisi repressioone,” kinnitas Kõva. Eesti Rahvusringhääling on tema sõnul oma programmiloomes sõltumatu ning igasugune poliitiline või kõrvaline sekkumine ajakirjanike töösse on püüd tsenseerida vaba meediat.

“Nõustume kogenud teleajakirjaniku Andres Kuusega, kes ütles nädala eest: “Mingit tsensuuri Eestis ei ole, ei tule ega hakka kunagi tulema, unustage ära!“,“ sõnas Kõva.