Kalvi Kõva: energiasõja võidu võti on roheenergias

PiretEnergiahinnad

Sotsiaaldemokraat Kalvi Kõva kinnitusel rajaneb energiasõja võitmine kolmele sambale – roheenergia jõulisele arendamisele, kokkuhoiule ja riigi toetusskeemidele.

Kõrged energiahinnad koos kõrge inflatsiooniga ja mured varustuskindlusega on toonud Kõva sõnul energeetika rambivalgusesse.  „On igati põhjust küsida, mida teha selleks, et energiasõjast  võidukalt välja tulla. Esiteks tuleb jõuliselt arendada roheenergia potentsiaali: vähendada bürokraatiat, et riik ei oleks arendajatele mitte konkurent, vaid partner ning rajada kiiresti taastuvenergia võimsusi,“ ütles Kõva riigikogus peetud energiapoliitika debatil.

„Teiseks ei tohi mitte kedagi jätta oma kõrgete energiaarvetega üksi. Siin on valitsus ja riigikogu tulnud appi neile, kellel on kõige raskem kalleid energiaarveid taluda. Leevendust saavad ka omavalitsused,“ lisas Kõva.

Kolmandana tõi ta välja energia säästmise. „Me peame renoveerima oma taristut, oma hooneid ja väga hoolikalt läbi mõtlema, missuguse energiatarbija me sisse lülitame. „Kokkuhoitud energia on  kõige odavam energia,“ lausus Kõva.

Sotsiaaldemokraadid on tema sõnul olnud Eesti poliitmaastikul läbi aegade üks roheenergia eestvedajatest.