Kalvi Kõva: ITL-i auhind on tunnustus parlamendipoliitikute laiale koostööle

Ann VaidaE-Eesti

Sotsiaaldemokraatide parlamendifraktsiooni esimehe Kalvi Kõva sõnul on Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) otsus anda Aasta Tegu auhind Riigikogu kuuele liikmetele kinnitus, kui tähtis on seadusandjate laiapindne, järjekindel ja mõjukas pühendumine mõnes valdkonnas tarmukate lahenduste seaduseks vormimisele.

ITL andis auhinna Aasta Tegu seadusemuudatuse eest, mis vähendab valguskaablite paigalduskulusid, Riigikogu liikmete algatusgrupile. Seadusemuudatuse algatasid Tanel Talve, Andres Metsoja, Mihhail Stalnuhhin, Andres Ammas, Henn Põlluaas ja Kristjan Kõljalg. Seaduseks saanud eelnõu loob eeldused lairibaühenduste viimiseks – eriti just hajaasustusega piirkondades – kodude, ettevõtete ja asutusteni sel moel, et ühiskasutusse võetakse olemasolevad elektripostid ja muu taristu, et nende külge paigaldada sidevõrgu elemente.

„Mul on hea meel, et tunnustuse saajate seas on nn viimase miili probleemi lahendamise eest jõuliselt seisnud sotsiaaldemokraat Tanel Talve, parlamendis e-Eesti toetusrühma loomise üks algatajaid,” ütles Riigikogu SDE fraktsiooni esimees Kalvi Kõva. „Teisalt näitab ITL-i tunnustus, kui tulemuslik saab olla fraktsioonide ülene ning koalitsiooni ja opositsiooni ühendav parlamentaarne koostöö, sest lairibaühenduse lahenduse algatusgruppi kuulusid poliitikud kõigist fraktsioonidest.”

Lisainfo: Kalvi Kõva, tel 52 16 732