Kalvi Kõva: Mida teha noortega, kes ei õpi ega tööta?

Ann VaidaNoored

Sotsiaaldemokraatide fraktsioon korraldab kolmapäeval riigikogus arutelu, kus otsitakse vastust küsimusele, kuidas tuua aktiivsesse ellu tagasi need noored, kes ei õpi ega tööta.

Riigikogu konverentsisaalis peetaval arutelul „Mitteaktiivsed noored – kas meie ühiskonna uus väljakutse?“ esinevad ettekannetega tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, töötukassa karjääriteenuste teenusejuht Lana Randaru, SA Innove karjääriteenuste keskuse juhataja Kristina Orion ning Noorte Tugila programmijuht  Heidi Paabort.

„Eestis on tuhandeid mittetöötavaid ja -õppivaid noori, kelle haridustee on jäänud poolikuks ja kes on madala enesehinnanguga. Üha enam on meil ka vati sees kasvanud ülehoolitsetud noori, kes istuvad kodus ega vaevugi pingutama. Leiame, et mitteaktiivsetele noortele tuleb ulatada abikäsi, et hoida ära kadunud põlvkonna teket,“  kommenteeris Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Kalvi Kõva.

Kõva sõnul arutavad poliitikud koos ekspertidega, kuidas kõige paremini „riskinoorteni“ jõuda ja milliseid tugiteenuseid neile pakkuda, et nad edasi õpiksid või tööle läheksid.

Noortele keskenduv konverents algab riigikogus kell 9.30 ja lõpeb orienteeruvalt kell 12. Avasõnad ütleb riigikogu esimees Eiki Nestor.