Kambja abivallavanem Liis Rosin kandideerib Sotsiaaldemokraatide nimekirjas Riigikokku

PiretValimised

Kambja abivallavanem Liis Rosin kandideerib eelolevatel Riigikogu valimistel sotsiaaldemokraatide Jõgeva- ja Tartumaa piirkonna nimekirjas.

Liis Rosin peab oluliseks haridus- ja kultuuritöötajate jätkuvalt palgatõusu. “Kindlasti ei tohi ära unustada lasteaiaõpetajaid, kelle sissetulek sõltub suuresti omavalitsuse võimekusest,” rõhutas Rosin. Tema sõnul jäävad praegu paljud lasteaiaõpetajad palgatõusust ilma, sest surve omavalitsuse eelarvele on väga suur. “Siin peab riik appi tulema ning toetama lasteaiaõpetajate palga kasvu. Hea hariduse vundament laotakse lasteaias,” ütles ta.

Rosinale on oluline seista ka kultuuritöötajate eest. “Meie kultuuri säilitamine on tähtis ja kui me ei väärtusta neid spetsialiste, kes aitavad kanda meie kultuuri edasi, siis jätkusuutlikkus selles valdkonnas kaob.“

Erakonna Tartumaa piirkonna juht ja Kastre vallavanem Priit Lomp ütles, et tal on hea meel, et Liis nimekirjaga liitus. “Tema varasem kogemus haridusvaldkonnas ning nüüd abivallavanemana maakonna ühes suurimas omavalitsuses annab sotsiaaldemokraatide nimekirjale veelgi jõudu ja sügavust juurde,” sõnas ta.

Liis Rosin vastutab abivallavanemana Kambja valla oluliste teemade ehk haridus,- sotsiaal- ja kultuurivaldkonna eest. “Ta on lühikese ajaga tõestanud, et võttis selle väljakutse vastu selleks, et lahendada oma koduomavalitsuse suurimaid kitsaskohti. Meie meeskond koosneb inimestest, kes töötavad iga päev oma kodukandi ja kodumaakonna hüvanguks ning Liis sobib sellesse meeskonda suurepäraselt.”

Liis Rosin on alates 2022. aasta veebruarist Kambja sotsiaal,- haridus- ja kultuurivaldkonna abivallavanem ning ta on eelnevalt töötanud 20 aastat alushariduses erinevatel juhtivatel ametikohtadel.