Katri Raik: aitäh, Merike Jürilo!

Kirill KlausTervishoid

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimehe ja riigikogu kultuurikomisjoni liikme Katri Raigi kinnitusel väärib terviseameti endine juht Merike Jürilo koos kõigi teiste eesliinil töötanud inimestega tänu kriisiajal tehtu eest.

„Merike Jürilo astus tagasi, justkui omal soovil. Samas on valitsuse liikmed end piisavalt mõjusalt väljendanud, kinnitades, et temaga puudus usalduslik suhe. Veel eile sai proua Jürilo riigikogu saalis kriitika osaliseks. Ühe fraktsiooni nimel peetud kõnest tuli välja, et terviseameti juht ei sobivat ametisse, kuna ta ise ei ole arst,“ ütles Raik.

Jürilo elu läks Raigi sõnul kriisiajal kibedaks pärast seda, kui eriolukorra juht peaminister Ratas teatas, et maskid on sotsiaalne norm. „Terviseameti juht julges selles väites kahelda. Kas ameti juhile pole kahtlemine lubatud?,“ lisas Raik.

„Kõik me teeme vigu, neid tegi ka proua Jürjo. Ometi on ta ära teeninud tänu kriisiaegsete pingutuste eest. Ja Tanel Kiik siiski vassib öeldes, et valitsus inimesi lahti ei lase. Nii kukkus praegu välja küll,“ kinnitas Raik.