Katri Raik: kontroll ERRi juhtimise üle läks valitsusliidu kätte

Kirill KlausMeedia

Sotsiaaldemokraadid hääletasid täna ERRi nõukogu uute liikmete nimetamis vastu, kuna tegu on otsusega, mis võimaldab valituskoalitsioonil saada rahvusringhäälingu nõukogu tegevus oma kontrolli alla ja poliitiliselt sekkuda.

„Tervisekriis on vaibunud ja nüüd on kurb vaadata, kuidas ühiskonnalekeerulisel ajal võetakse vastu otsuseid, mis meie demokraatiat piiravad. ERR on üks vaba Eesti sümboleid, aga kontroll ERRi juhtimise üle läks riigikogu koalitsioonisaadikute otsusega poliitiliselt määratletud isikute kätte,“ ütles kultuurikomisjoni liige Katri Raik.

Raigi sõnul ei ole veel teada, kuidas seda jõuõlga kasutatakse, aga kindlasti on see näha 2022. aastal, mil ERRile valitakse uut juhatuse esimeest.

Veel osutas ta koalitsiooni kahepalgelisusele. „Eile algatasid võimuerakonnad eelnõu anda järelevalve erakondade rahastamise üle riigikontrollile. Poliitikutest ja ametnikest koosnev iseseisev komisjon koalitsioonile ei sobi, samas seisavad nad selle eest, et ERR oleks ainult poliitikute juhtida,“ märkis Raik.