Katri Raik ühines sotsiaaldemokraatidega ja kandideerib riigikokku

Ann VaidaErakond, Ida-Virumaa

Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik astus Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda ja kandideerib sotsiaaldemokraatide ridades riigikokku. 15 aastat Tartu Ülikooli Narva kolledžit juhtinud Raik läheb valimistulle Ida-Virumaal.

Raik andis sotsiaaldemokraatidega liitumisest teada Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu ees. „Kandideerin riigikokku, sest soovin senisest enam aidata kaasa Ida-Virumaa ja Narva arengule ning siinsete inimeste heaolule. Samuti on mulle südamelähedased haridusküsimused, eelkõige koosõppiva kooli idee väljaarendamine, selles küsimuses võimalikult laiapõhjalise ühise arusaama saavutamine ja idee enda elluviimine,“ põhjendas Raik oma otsust.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski avaldas heameelt selle üle, et sotsiaaldemokraatide meeskond täienes nii särava isiksusega nagu Katri Raik, kes tõi erakonda ka mitmeid värskeid ja edumeelseid ideid. „Sotsiaaldemokraatide kõrval võidavad sellest sammust kahtlemata ka Eesti haridus ja hariduspoliitika, samuti Ida-Virumaa ja eriti Narva linn, mille patrioot Katri on,“ märkis Ossinovski.

Katri Raik omab filosoofiadoktori kraadi ajaloos. Aastatel 1999-2015 oli ta Tartu Ülikooli Narva Kolledži direktor. Alates 2015. aastast töötab ta Sisekaitseakadeemia rektorina. 2013. aastal pärjati Katri Raiki Aasta Naise tiitli ja 2016. aastal Euroopa Kodaniku auhinnaga. Teda on tunnustatud ka Ida-Virumaa teenetemärgiga, Valgetähe III klassi teenetemärgiga, keelekümblusprogrammi sõbra tiitliga ja Aadu Luukase missioonipreemiaga.