Keskkonnaminister küsib metsanduse muudatuste kohta omavalitsuste arvamust

PiretKeskkond

Lähinädalatel kohtub Keskkonnaministeerium kohalike omavalitsustega, et saada tagasisidet metsanduse selle kümnendi arengukavale. Lisaks räägib RMK oma senisest kogemusest kogukonnametsade majandamiseks kohalike elanikega kokkulepete sõlmimisel. Igal infopäeval toimub ka arutelu, milline on omavalitsuste ootused metsanduse tulevikust ja kogukonnametsi puudutavast seadusemuudatusest. 

„Soovime kohalikelt omavalitsustelt tagasisidet, kuidas Eesti metsi puudutavate otsustega edasi minna,“ selgitas piirkondlike kohtumiste tagamaid keskkonnaminister Madis Kallas. „Metsanduse selle kümnendi arengukava osas puudub jätkuvalt ühiskondlik kokkulepe. Enne arengukava kinnitamist on minu hinnangul oluline teada saada kohalike omavalitsuste ootused.“

Esimene piirkondlik kohtumine toimub kolmapäeval Tallinnas Metsamajas ja sinna on kutsutud Harju-, Rapla-, Järvamaa ning Lääne- ja Ida-Virumaa kohalike omavalitsuste esindajad. Kohtumisel saab osaleda ka veebi teel. Lisaks keskkonnaministri, riigikogu keskkonnakomisjoni esimehe Andres Metsoja, keskkonnaministeeriumi asekantsleri Marku Lampi ja RMK peametsaülema Andrus Sepa sõnavõttudele toimub aruteluring edasise koostöö parandamiseks.

Teine kohtumine leiab aset reedel Tartus, kus osalevad omavalitsused Tartu-, Jõgeva-, Põlva-, Võru-, Valga- ja Viljandimaalt.